Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Siedem rzeczy, które musisz wiedzieć przed skokiem ze spadochronem

2022-06-21

Siedem rzeczy, które musisz wiedzieć przed skokiem ze spadochronem

Piękne widoki, zapierająca dech w piersiach prędkość, pulsująca w żyłach adrenalina i nieposkromiona chęć do tego, by ponownie to zrobić, tylko po to, by znów móc się napawać pięknem otaczającej przyrody. To wszystko i wiele więcej to obietnica przeżyć jakie towarzyszą każdemu, kto zdecyduje się skoczyć ze spadochronem. Jeśli i Ty oczekujesz ekstremalnych wrażeń, ale masz jeszcze wątpliwości – rozwiejemy je i odpowiemy na wszystkie pytania.

Jak się przygotować do skoku ze spadochronem?

Chcielibyśmy w tym miejscu powiedzieć, że wystarczy dobry humor i gotowe, ale skok ze spadochronem oznacza odrobinę więcej przygotowań, chociaż żadne z nich nie wymaga specjalnych umiejętności czy dodatkowych nakładów finansowych. Przede wszystkim na kilka godzin przed wzniesieniem w powietrze warto się wyspać, a co najmniej na dwie godziny przed skokiem poskromić swój apetyt i nie jeść. Ważne jest także to, aby ubranie do skoku było komfortowe i dopasowane do pogody, ale nie jest to specjalna garderoba – kombinezon, okulary i kask otrzymasz w szkółce spadochronowej. Eksperci zadbają także o twoje przeszkolenie. Przed każdym skokiem ze spadochronem odbywa się techniczne szkolenie, którego ukończenie daje gwarancję bezpiecznego i pełnego niesamowitych wrażeń skoku.

Rodzaje skoków ze spadochronem

Istnieje wiele rodzajów skoków zależnych od stopnia zaawansowania skoczka. W naszej ofercie jednak znajdują się skoki w tandemie, które pozwalają w pełni cieszyć się skokiem, zdając się doświadczenie i profesjonalizm instruktora. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną cieszyć się pięknymi widokami, a przy tym swobodnie szybować w powietrzu z wysokości AŻ 3000 metrów. To rewelacyjne rozwiązanie dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze sportami ekstremalnymi. Przygotowanie do skoku w tym przypadku trwa niespełna 30 minut, a sam lot około 30 sekund. To świetny pomysł na prezent dla dorosłych poszukiwaczy przygód, ale idealnie sprawdzi się także w przypadku dzieci i seniorów.

Ile kosztuje skok ze spadochronem?

Cena skoku ze spadochronem jest uzależniona od rodzaju skoku, ale też szkoły spadochronowej, z której chcesz skorzystać. To przygoda warta każdych pieniędzy i bezsprzecznie warto je wydać, by poczuć emocje, których doświadcza w przestworzach każdy skoczek. Koszt skoku ze spadochronem w tandemie waha się średnio od 550 do 3000 złotych. W cenie każdego pakietu poza samym skokiem jest także szczegółowe, profesjonalne przeszkolenie oraz w przypadku niektórych ofert film ze skoku. Takie nagranie to piękna, oryginalna pamiątka.

Przeciwskazania przed skokiem ze spadochronem

Skok ze spadochronem ma być pięknym, niezapomnianym przeżyciem, dlatego przed decyzją o jego zakupie warto zapoznać się z listą przeciwskazań i samemu sobie odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Szczere odpowiedzi nie tylko pozwolą uniknąć rozczarować, ale też zagwarantują bezpieczeństwo i dobrą zabawę.

Zdrowie skoczka jest w tym przypadku najważniejsze. Jeśli więc na co dzień borykasz się z chorobami serca, układu oddechowego oraz krążeniowego to zrezygnuj się skoku albo skonsultuj go z lekarzem. Powstrzymanie przed skokiem zaleca się także przy problemach z kręgosłupem oraz wrodzonej łamliwości kości, a także padaczce. Zdrowie fizyczne jest tak samo ważne, jak psychiczne, dlatego zaburzenia psychiczne również wykluczają szansę na skok.

Poza przeciwskazaniami stricte zdrowotnymi warto także sprawdzić dopuszczalną wagę skoczka do skoku (w większości przypadków jest to nie więcej niż 115 kg). Wzrost oraz wiek w większości przypadków nie stanowią przeszkody w realizacji swojego marzenia - wszystko zależy od gotowości emocjonalnej i zdrowotnej skoczka. U nas możliwość skoków mają już 16-latkowie, jednak za zgodą i w obecności opiekunów.

Przy skoku ze spadochronem bardzo ważny jest komfort i poczucie bezpieczeństwa skoczka. Średnia prędkość przy większości skoków to ok. 200 km/h, a wysokość sięga nawet 4 km. Jeśli więc wiesz, że prędkość i wysokość nie są dla Ciebie łaskawe, a twój paniczny strach wręcz może cię sparaliżować – zadbaj o siebie i wybierz inną atrakcję.

Skok ze spadochronem – gwarancja bezpiecznej zabawy!

Skoki ze spadochronem są zorganizowane w taki sposób, aby nie tylko dawały radość i zastrzyk adrenaliny, ale przede wszystkim były bezpieczne. Odpowiedni, certyfikowany sprzęt i strój, lista przeciwskazań oraz szkolenia techniczne z wykwalifikowaną kadrą dają pewność niesamowitej przygody i spokojnego lądowania.

Wstecz