Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Nuda w Zakopanem? - nietypowe atrakcje dla turystów w stolicy Tatr

2018-07-11

Nuda w Zakopanem? - nietypowe atrakcje dla turystów w stolicy Tatr

Zakopane jak i same Tatry to miejsca, które każdego roku, zarówno zimą jak i latem przyciągają tysiące turystów z całego kraju a także i z zagranicy. Wiele osób, bowiem docenia nie tylko nietypowy klimat najwyższych gór w Polsce, umożliwiający wspaniałe spędzenie ferii czy świąt na aktywnym wypoczynku, ale także specyficzną kulturę, którą spotkać można wyłącznie tam.

 

Zarówno Tatry jak i Zakopane kojarzone są przede wszystkim ze specyficzną gwarą i kulturą ludzi zwanych góralami. Zarówno obyczaje, jak i kultura oraz ubiór ludzi z Tatr znacznie różni się od tego spotykanego w całej Polsce. Mimo obecnych czasów, automatyzacji sprzętów, cyfryzacji społeczeństwa i globalnej modzie, rodziny z polskich Tatr są mocno związani ze swoją od wielu lat pielęgnowaną kulturą, sztuką, architekturą i językiem. Każda osoba, która kiedyś odwiedziła Tatry z całą pewnością miała okazję nie tylko zobaczyć specyficzną architekturę tatrzańskich domków ze strzelistymi dachami i bogatymi zdobieniami, czy ludowe, narodowe góralskie stroje, ale i posłuchać specyficznej gwary oraz ludowej mądrości, jakich doświadczyć można wyłącznie w sercu najwyższych polskich gór.

Polskie góry bez nudy 

Bywa jednak tak, że upragniony urlop zaczyna obracać się przeciwko nam. Krupówki zostały zwiedzione wzdłuż i wszerz kilka razy, a mimo wyjazdu w Tatry i chęci zobaczenia wszelkich dobrodziejstw, jakie niosą ze sobą góry, pogoda nie sprzyja wysokogórskim wycieczkom, a nawet spacerom i zaczyna nam doskwierać nuda - to, co skutecznie potrafi zepsuć każdy urlop i zmęczyć jeszcze bardziej niż jego brak.

 

Co zatem robić, gdzie iść i co zobaczyć, kiedy pierwotne plany wizyty w Tatrach ulegną zmianie lub spalą na panewce? Opcji na aktywne i przede wszystkim udane spędzenie czasu w samym Zakopanem lub jego okolicy jest mnóstwo.

 

Jedną z ciekawych i edukacyjnych atrakcji w Zakopanem, znajdującą się pod dachem, jest niezwykle ciekawe Muzeum Stylu Zakopiańskiego znajdujące się w willi Koliba. To właśnie w tym muzeum można nie tylko zobaczyć najróżniejsze przedmioty wykonane w stylu zakopiańskim, ale i przeczytać o ich historii. Ponadto sam budynek jest atrakcją samą w sobie - duży, zbudowany w typowo zakopiańskim stylu przyciąga turystów.

Nietypowe atrakcje w Zakopanem 

Ciekawym miejscem, zarówno dla małych jak i dużych jest Kino 7D znajdujące się blisko centrum Zakopanego. Miejsce to, choć nie jest tanie, oferuje bardzo nietypowe, jeszcze niedostępne w reszcie kraju atrakcje. Podczas seansu w tym kinie można nie tylko zobaczyć film, ale doświadczyć wszelkich doznań, jakie możemy sobie wyobrazić. Wraz z rozwojem akcji fotele bujają się w odpowiednich kierunkach, widzowie bywają ochlapani wodą, doświadczają zimnego lub ciepłego nawiewu powietrza czy też mogą usłyszeć dźwięk dochodzący z różnych stron, co działa na wszystkie zmysły i zapewnia niezapomniane wrażenia.

 

Na Krupówkach też znajduje się jedno ciekawe miejsce, wbrew pozorom często omijane przez turystów - wystawa Figur Woskowych EXPO, na której można zobaczyć podobizny polskich i zagranicznych aktorów, papieży, gwiazd sportu czy muzyki.

 

Z całą pewnością niejedną osobę także zaciekawi Domek Do Góry Nogami zlokalizowany pod Zakopanem. Domek ten gwarantuje nietuzinkowe wrażenia dzięki swojej architekturze. Nie tylko sam domek postawiony jest “na głowie”. Całe jego wnętrze przenosi nad do innego świata, ponieważ wchodząc tam mamy wrażenie, że stąpamy po suficie.

 

Ciekawym miejscem w okolicy Zakopanego jest też zespół dworsko-pałacowy w Kuźnicach. Zespół ten pełni funkcję tatrzańskiego muzeum, w którym można nieodpłatnie zwiedzić historyczne budynki, takie jak dom, spichlerz czy wozownię i przyjrzeć się ciekawym eksponatom, między innymi wypchanych zwierząt, które można spotkać w Tatrach.

POLECANE OFERTY:

Wstecz