Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Kiedy jest Halloween?

2022-10-10

Kiedy jest Halloween?

Pająki, krew, czaszki i zabawa do samego rana w rytm szlagierów w największych horrorów to zdecydowanie coraz bardziej popularna forma spędzania czasu przez Polaków. Maluchy biegają po mieszkaniach krzycząc: „Cukierek albo psikus!”, a dorośli bawią się w najlepsze, prześcigając się przy tym w kreatywności: stroje, przekąski i drinki w strasznym stylu to nie lada wyzwania dla każdego, kto pragnie w koszmarny sposób świętować Halloween. Kiedy jest Halloween i jak go spędzić? Podpowiadamy!

Halloween - najważniejsze informacje

Halloween (którego nazwa pochodzi najprawdopodobniej od skrótu All Hallows' E’en, czyli wigilia Wszystkich Świętych) to kultywowany w Ameryce zwyczaj związany z maskaradą obchodzony w wielu krajach 31 października. Wśród charakterystycznych dla tego wydarzenia symboli warto wymienić wdrożoną, na wzór przerażających potworów, dynię. Wśród innych popularnych motywów występują duchy, wampiry czy czarownice. W Polsce Halloween to przede wszystkim okazja do wspaniałej zabawy w gronie rodziny i przyjaciół.

Halloween - kiedy rozpocząć przygotowania?

31 października to data, którą warto zapamiętać, bo tej nocy wydarzyć może się wszystko, co najstraszniejsze. Przygotowania warto rozpocząć jednak dużo wcześniej i to bez względu na to, czy jest się zwolennikiem, czy przeciwnikiem tego przerażającego wydarzenia. Ci, którzy nie do końca czują klimat halloweenowej nocy powinni zrobić zapasy słodyczy. Popularność znanego z amerykańskich filmów „Trick or treat!” może zaskoczyć każdego, a wręczenie odrobiny słodyczy osiedlowym dzieciakom, nie tylko wywoła uśmiech u maluchów, ale przede wszystkim uchroni obdarowującego przed drzwiami wymazanymi pastą do zębów. Zupełnie inna zabawa czeka natomiast tych, którzy dadzą się porwać przerażającej rozrywce. Bez względu na to czy będzie to wieczór w towarzystwie dzieci, domówka z przyjaciółmi czy szalona noc w klubie to przygotowania warto rozpocząć odpowiednio wcześnie. Szalony, straszny strój to tylko początek. Do tego odpowiedni makijaż i akcesoria - torebka w kształcie siekiery to najmniej kreatywna rzecz jaką na tą okazję można wymyślić. W przypadku Halloween ogranicza nasz jedynie wyobraźnia.

Jak zorganizować Halloween w domu?

Organizacja halloweenowej domówki to nie lada wyzwanie, ale też okazja do tego, by rozwinąć skrzydła przerażającej kreatywności. Poza oryginalnym strojem warto postawić też na dekoracje, straszne drinki oraz przekąski, ale także zabawy. Większość przepisów na paluchy wiedźmy czy pajęcze kanapki można znaleźć w internecie, podobnie z sekretnymi recepturami na Krwawą Mary. W przygotowywaniu dodatkowych atrakcji warto natomiast wzorować się na oryginalnych, amerykańskich zabawach prosto z halloweenowych ulic Ameryki. Wśród tradycyjnych atrakcji warto wymienić nie tylko znane „cukierek albo psikus”. Nasi zachodni sąsiedzi zza oceanu przerażającej nocy dają nam prawdziwe pole do inspiracji:

  • Scary farm - to najpopularniejsza, zaraz po zbieraniu cukierków, forma zabawy podczas Halloween i z łatwością można ją przenieść do mieszkania czy domu. Jak sama nazwa wskazuje farma strachu to nic innego, jak tematycznie stylizowana przestrzeń. Jej celem jest przerażająca zabawa, w której ukryte może być coś niespodziewanego i przerażającego;
  • Apple bobbing - to halloweenowa zabawa, w której walka toczy się o największą stawkę - szczęście. Do wielkiej miski wypełnionej wodą wkłada się jabłka, które uczestnicy zabawą próbują ugryźć bez użycia rąk. Nienadgryziony owoc to gwarancja udanego, szczęśliwego życia;
  • Przeskakiwanie świeczek - ustawione w kole świeczki symbolizują 12 miesięcy. Uczestnicy zabawy maja za zadanie skakać nad świeczkami, a te z nich które pozostaną zapalone symbolizują szczęśliwe miesiące w roku;
  • Orzech miłości - tak można nazwać kolejną zabawę, w której do rozpalonego ogniska wrzuca się orzechy włoskie. Orzech, który pod wpływam ciepła pęknie to obietnica wielkiej miłości.

Poza zabawami prosto z amerykańskiego Halloween nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wymyślili także swoje atrakcje. Kalambury ze strasznymi hasłami, nocne podchody czy straszne wróżby to tylko niewiele przykładów na to, jak spędzić Halloween w domu.

Jak spędzić Halloween poza domem?

Pomysłów na spędzenie październikowej nocy jest właściwie nieskończenie wiele. Poza wymienionymi wcześniej imprezami, doskonałą rozrywką dla zwolenników Halloween będą także atrakcje poza domem. Szalona noc w klubie z pewnością będzie świetne rozrywką dla zwolenników zabawy do samego rana, a same dyskoteki i pubu prześcigają się w organizowaniu przerażających atrakcji. Kiedy jednak organizacja domówki to za dużo, a szaleństwa w klubie to nie do końca to, czego oczekuje się od halloweenowego wieczoru to mamy dla Was kilka oryginalnych pomysłów na 31 października 2022:

  • wizyta w escape roomie to idealna atrakcja dla wszystkich poszukiwaczy wrażeń i buzującej w żyłach adrenaliny. Mnogość scenariuszy (nawet tych najbardziej przerażających), towarzyszące rozwiązywaniu zagadek emocje i niesamowita frajda po upuszczeniu pokoju zagadek to z pewnością doskonały mix halloweenowych wrażeń;
  • kolacja w ciemności połączona z degustacją pysznego jedzenia czy dobrego alkoholu to także idealny pomysł na spędzenie halloweenowego wieczoru. Może nie będzie przerażająco, ale na pewno oryginalnie, ale i emocjonująco;
  • kino to zawsze dobry pomysł na wieczór, a z okazji Halloween sieci wręcz prześcigają się pomysłach na październikową noc - maraton horrorów w towarzystwie przyjaciół to gwarancja świetnej zabawy.

Halloween zbliża się wielkimi krokami. Zachęcam do spotkań z przyjaciółmi, zabawy z dziećmi, spędzania czasu w bardziej lub mniej przerażający sposób - ważne, że razem, bo wspólna zabawa (nawet ta przerażająca!) to okazja do tego by pobyć razem i nacieszyć się swoim towarzystwem. Życzymy Wam najstraszniejszych wrażeń: 31 października coraz bliżej!

Wstecz