Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Jak zapakować prezent – inspiracje ozdabiania przeżyć

2020-09-04

Jak zapakować prezent – inspiracje ozdabiania przeżyć

Prezent to środek przekazu uczuć, jakich nie odzwierciedli aparat mowy. Istnieje milion słów, którymi możemy określić, jak bardzo kogoś kochamy, szanujemy czy zwyczajnie lubimy. Warto jednak mieć na uwadze, że w dobie wszechobecnego dostępu do technologii słowo – pisane czy mówione – traci swoją wartość. Kiedyś wystarczyło określić coś fajnym, dobrym, wartościowym, dużym lub miłym, aby adresat poczuł się wyróżniony.

Obecnie te przymiotniki rozpływają się w gąszczu cudów techniki, skoków gospodarczych, wielkich korporacji i portali społecznościowych, bombardowanych gigabajtami danych. W efekcie przeładowania dobrami, często luksusowymi i z tej najwyższej półki, nie jesteśmy w stanie znaleźć adekwatnych określeń, które mogłyby nadać rzeczy odpowiedni oraz godny wydźwięk, mogący wyróżnić ją od reszty. Gdy obecnie powiesz swojemu chłopakowi, że jest „fajny”, odbierze to jako emocjonalny chłód z Twojej strony, a kiedy ocenisz pracę przyjaciółki na „dobrą”, pomyśli o przeciętności.

Jak się ma do tego prezent?

Wiemy już, że w XXI wieku słowo może nie wystarczyć do wyrażenia wdzięczności, troski lub miłości, a prezent „fajny” nierzadko oznacza tyle, co „nudny”. Na co więc warto zwracać uwagę podczas obdarowywania? Odpowiedź to wygląd! Wiadomo, że czasy się zmieniają, ale trwałym pozostaje fakt, że aspekt wizualny traktujemy jako priorytet. Oczywiście ludzkie oczy również ulegają modzie i postępowi cywilizacyjnemu, dlatego też nie możemy sobie pozwolić na banał. Innymi słowami – to musi wyglądać lepiej niż „fajnie”. Czy istnieje bardziej odpowiednie miejsce do uzyskania tego efektu niż firma, która w swojej nazwie posiada przymiotnik „Super”? W Super Prezentach troszczymy się nie tylko o przeżycia same w sobie – pod uwagę bierzemy również pakowanie podarunku. Z pewnością nie raz zadawałeś sobie pytanie „jak pakować prezenty w papier”, nie biorąc pod uwagę, że taka forma ozdabiania darów jest po prostu „fajna”, czyli… nudna.

W tym artykule dowiesz się, jak ładnie zapakować prezent, bez stresu, sztampy i na różne okazje!

 

Pomysły na zapakowanie prezentu – ozdobny papier? Pudełko? A może torebka?

Przed odpowiedzią na pytanie „jak zapakować prezenty?” warto wyjaśnić, czego w tej kwestii nie robić. Numerem jeden naszej listy odradzanych sposobów ozdabiania jest pakowanie prezentów w celofan. Ten sposób działa jedynie przy słodyczach, które służą jako dodatek, a nie główny element podarunku. Nietrafioną drogą będzie również używanie papieru zupełnie niedopasowanego do temperamentu odbiorcy, jego zainteresowań bądź okoliczności. Przykład? Wyobraź sobie, że z okazji urodzin prezesa poważnej i dużej firmy wręczasz mu kubańskie cygaro, a tak ekskluzywny podarunek zawijasz w papier z kaczuszkami. Czy to nie brzmi komicznie? Innym zjawiskiem, dotyczącym nieprawidłowej dekoracji prezentu, jest wykorzystywanie losowych tekturowych pudełek celem uzyskania „kwadratowego” kształtu przed owinięciem w papier. Wiedz, że choć na pierwszy rzut oka wygląda to schludnie, osoba obdarowana może poczuć się zmieszana po otworzeniu paczki, gdy jej oczom ukaże się… pudełko po butach.

W Super Prezentach stawiamy głównie na przeżycia, ale w jaki sposób udekorować kawałek papieru; na przykład voucher, bon czy kartę podarunkową? Na początku warto wspomnieć, że wyżej wymienione produkty przedstawiają niezwykłą wartość wizualną, nawet bez odpowiedniego pakunku. Zdarzają się jednak okazje bardzo ważne, w których pragniemy, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Ponieważ zdajemy sobie sprawę, że ozdobny papier nie jest z pewnością prawidłową odpowiedzią na pytanie „jak pakować prezenty”, zdecydowaliśmy się stworzyć koperty – eleganckie, idealnie dopasowane opakowania, do których zmieszczą się wszystkie bony oraz vouchery prezentowe. Występują one w szerokim wachlarzu kolorystycznym i w dwóch rozmiarach, dzięki czemu samodzielnie zadecydujesz o tym, jakie gabaryty będzie miało Twoje wyjątkowe przeżycie.

A co z kartą podarunkową? Otóż jedną z największych zalet tego produktu jest fakt, że nie wymaga on opakowania, gdyż jest nim sam w sobie; zawiera elegancką grafikę, jest wykonany z solidnego materiału oraz pozostawia dobre wrażenia estetyczne u odbiorcy.

Pakowanie prezentów w papier nie sprawdzi się również w kwestii zestawów podarunkowych. Te piękne książeczki z dziesiątkami przeżyć, spośród których osoba obdarowana wybierze jedno, nie zrobiły nic złego, aby traktować je tak stereotypowo! W naszej super ofercie znajdziesz duży wybór pudełek ozdobnych, dzięki którym oryginalne zapakowanie prezentu nie będzie przykrą koniecznością, lecz przyjemnym elementem wyboru podarunku dla ukochanej osoby. Zapewne teraz zadasz sobie pytanie „a jak zapakować prezent bez pudełka?”. Już spieszymy z odpowiedzą! Otóż nasz superprezentowy arsenał oferuje również piękne torebki z eleganckimi i oryginalnymi motywami, do których zmieścisz każdy możliwy podarunek – od karty po voucher, bon i zestaw podarunkowy. W czymś takim każdy prezent wygląda nieziemsko!

Opakowania dostępne w ramach naszej oferty:

 • koperty małe i duże; białe, czarne, różowe, miętowe,
 • koperty z motywami; tort, wąs, róże, 
 • pudełka na zestawy prezentowe; białe, czarne, różowe, czerwone,
 • torebki prezentowe z wybranymi motywami.

Jak zapakować prezent na święta?

Święta to wyjątkowy czas, w którym powinniśmy zwracać uwagę na każdy aspekt podarunku. Gdy na niebie pojawia się pierwsza gwiazdka, Ty pragniesz udowodnić ukochanej osobie, że to ona jest najjaśniejszą gwiazdą w Twojej rzeczywistości, dlatego też z okazji Bożego Narodzenia dobrze oddać tę magiczną atmosferę, co z pewnością odzwierciedlą wcześniej zapakowane prezenty. Warto nadmienić, że tak wspaniała okazja daje nam duże pole do wyboru w kontekście przeróżnych dodatków do podarunków. Emblematem świątecznej aury jest aromat pomarańczy oraz mandarynek, roznoszący się po domu. Do torebki z podarunkiem warto dorzucić owoce i słodycze związane celofanem oraz kolorową wstążką. Oprócz tego warto dać upust swojej wyobraźni. Pakowanie prezentu nie musi łączyć się z kupowaniem gotowych opakowań. Możesz stworzyć własną kartę z życzeniami bądź wybrać ją za darmo w ramach naszej oferty lub samodzielnie napisać tekst chwytający za serce – choć wspomnieliśmy, że w dzisiejszych czasach moc słowa słabnie, to połączona z super prezentem może zdziałać cuda!

 

W co zapakować prezent? Bądź eko!

Sztuka idealnego pakowania wiąże się z wykorzystaniem zmysłu estetycznego, ale oprócz tego wymaga od obdarowującego poczucia smaku. Jak wspomnieliśmy wcześniej, istnieje subtelna granica między podarunkiem nietrafionym i źle udekorowanym. Pamiętaj, że pakowanie prezentu w papier należy do pomysłów dobrych, jednak dość mocno wyeksploatowanych i zupełnie niezaskakujących, a przecież mowa o niesztampowości. Załóżmy jednak, że należysz do grona osób lubiących wyzwania i zdecydujesz się na wykorzystanie powyższego sposobu. Zamiast kupować gotowy papier, możesz wykonać go samodzielnie! Wystarczy użyć kilku kartek w formacie A4, a puste strony zapełnić stemplami, wzorami bądź własnoręcznie wykonanymi rysunkami, jeśli posiadasz zdolności techniczne! Zastanawiasz się, jak zapakować książkę? Jesteśmy od tego, aby odpowiedzieć na Twoje pytanie – użyj wcześniej wymienionego papieru, który wykonałeś samodzielnie, bądź zakup gotowe okładki do książek, a następnie pokoloruj je tak, aby imitowały papier prezentowy z kokardką! Oczywiście możesz również namalować coś farbami, jeśli tylko wykazujesz smykałkę do tego rodzaju sztuki. Warto wspomnieć, że wyżej wymienione odpowiedzi na pytanie „w co zapakować prezent?” są miłym dodatkiem w stylu „zero waste”, szczególnie dla solenizanta ceniącego sobie ekologiczne podejście do obdarowywania. Czy taki rodzaj pakunku nie łączy się idealnie z naszą wizją papierowych voucherów? Podaruj prezent z pomysłem i jednocześnie dbaj o środowisko!

 

Korzyści wynikające z własnoręcznie stworzonych opakowań:

 • nie jesteś uzależniony od sztywnej oferty konkretnego sklepu,
 • możliwość precyzyjnego dopasowania motywu do osoby obdarowanej,
 • wspierasz styl życia „zero waste”!

 

 

Idealnie zapakowany prezent – droga do zwieńczenia Twojej serdeczności 

W sztuce pakowania prezentów nie chodzi jedynie o to, aby pokazać coś nieszablonowego. Ozdabianie wiąże się przede wszystkim z okazaniem swojej inwencji twórczej lub kreatywności. Wiadomo, że większość podarunków kupujemy bez dodawania własnej treści, natomiast już sam wybór opakowania wiąże się z weryfikacją umiejętności doboru, będąc niejako sprawdzianem ze znajomości gustu solenizanta lub naszego stosunku do niego.  Prezent, który pragniesz zapakować w coś zaskakującego, może odzwierciedlać chęć wydobycia pozytywnego szaleństwa oraz emocjonalnych uniesień. Możesz na przykład zadawać sobie pytanie, jak zapakować prezent dla teścia lub szwagra? Jeżeli masz do czynienia z solenizantem wykazującym się dużym poczuciem humoru, niech to będzie coś śmiesznego, jak koperta z wąsami, którą odnajdziesz w naszej ofercie z opakowaniami. A jak umiejętność pakowania odnosi się do osób, z którymi wiążą nas stosunki formalne? Wybierając opakowanie dopasowane do sytuacji – stonowane lub eleganckie, idealnie skrojone bądź zarysowane znaczeniowo – przekalkowujemy nasz profesjonalizm i szacunek, zespajając je z treściami wynikającymi z prezentów.

 

Jak zapakować prezent – dobór dekoracji do typu rozrywki i osób

Na koniec warto wiedzieć, jak połączyć opakowanie i najważniejszą część, jaką jest sam podarunek. Przykład? Przeżycia związane z degustacją kojarzą się głównie z elegancją oraz szykiem, będąc idealnymi dla szefów, menagerów czy urodzonych sommelierów. W takich przypadkach dobrze postawić na koperty o jednolitych kolorach. W kontekście pakowania prezentów dla dzieci, jak warsztaty czekoladowe, zabawa w parku trampolin czy w aquaparku, dobrze zdecydować się na jaskrawe barwy dekoracji, aby przyciągały wzrok i kojarzyły się z radością. A co z ukochaną, której pragniemy sprezentować coś romantycznego, jak wyjazd do ekskluzywnego hotelu bądź pakiet spa? Tutaj oczywiście warto wykorzystać róż oraz elegancję, co działa najskuteczniej w przypadku zestawów podarunkowych; urocze kwadratowe pudełko o pudrowej kolorystyce perfekcyjnie łączy się z zestawami o romantycznej tematyce, jak „Super Chwile we Dwoje”! Osobami, które docenią Twoje zaangażowanie, gdy chodzi o to, jak zapakowałeś prezent, będą bez wątpienia rodzice! Jeżeli pragniesz, aby dekoracja była spójna z przeżyciem, postaraj się połączyć ich temperament z daną rozrywką. Twój tata jest smakoszem piwa, mama tęskni za chwilą wypoczynku, a rocznica ich małżeństwa tuż za rogiem? Zdecyduj się na pobyt w łaźni piwnej i wybierz białą kopertę bądź torebkę prezentową w tej kolorystyce – z motywem lub bez.

Opakowania dopasowane do osób:

 • dla szefa/dyrektora: stonowane i jednolite koperty lub torebki,
 • dla dzieci: jaskrawe koperty, torebki i pudełka z motywami,
 • dla ukochanej kobiety; różowe pudełko i koperta z różą,
 • dla ukochanego mężczyzny; czarne lub czerwone koperty lub pudełka,
 • dla obojga rodziców: koperty, torebki oraz pudełka o stonowanej kolorystyce.

 

Zainspiruj się tysiącami najróżniejszych aktywności!

Uważasz, że Twój prezent zasługuje na wyjątkowe opakowanie, ale nie wiesz, co podarować z okazji urodzin? Spójrz tutaj i zainspiruj się ponad 3 tysiącami najwspanialszych przeżyć!

 

 

Wstecz