Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Jak przygotować się przed wizytą na strzelnicy?

2021-04-25

Jak przygotować się przed wizytą na strzelnicy?

Czy pójście na strzelnicę jest “strzałem w dziesiątkę”? Wszystko na to wskazuje! Strzelanie jest stare jak świat - początkowo było wykorzystywane do polowań i celów obronnych. Po jakimś czasie ludzie zauważyli, że może być też formą rozrywki. Dzisiaj celować do tarczy mogą nawet dzieci (oczywiście za zgodą opiekunów).

Chociaż ten sport staje się coraz bardziej popularny, to nadal zdarzają się osoby, które chciałyby strzelać kompletnie bez przygotowania. Nie chcesz popełnić ich błędów? Jesteś w doskonałym miejscu - zobacz co zrobić, żeby nie zmarnować wizyty na strzelnicy!

 

Zanim przyjdziesz na strzelnicę

Pewnie zastanawiasz się jak najlepiej się ubrać. Strój powinien być swobodny. Odpadają zbyt luźne ubrania, płaszcze, kurtki i wszelkie zbędne okrycia. Najwygodniej będzie Ci w stroju sportowym. Koszulka, spodnie i buty na płaskiej podeszwie to najlepszy wybór.

Pamiętaj, żeby się nie denerwować! Musisz uzbroić się w dobry humor i opanowanie - radosne podekscytowanie przed strzelaniem też jest jak najbardziej wskazane.

 

Co z przeszkoleniem?

Korzystanie z broni bez przeszkolenia jest niebezpieczne, dlatego strzelnice dbają o odpowiednich szkoleniowców. Zanim będziesz mógł oddać pierwszy strzał, poznasz wszystkie zasady bezpieczeństwa. Instruktor pokaże Ci jak posługiwać się bronią i rozwieje wszystkie ewentualne wątpliwości. Otrzymasz też specjalne gogle i słuchawki ochronne.

Usłyszysz to kilkukrotnie: trzymaj twarz skierowaną w stronę tarczy, w czasie oddawania strzału nie możesz się kiwać ani skręcać, broń musisz trzymać obiema rękami, łokcie wyprostowane, pod kątem prostym do tarczy. Pamiętaj, żeby dokładnie słuchać pracowników strzelnicy - wiedza z internetu jest tylko podstawą!

strzelnica ludzie przygotowanie prezent

 

Pełna koncentracja!

Pamiętaj, że używanie broni wymaga całkowitego skupienia. Nie możesz pozwolić sobie na zbyt emocjonalne podejście, ponieważ najważniejsze jest bezpieczeństwo Twoje i innych w pobliżu. Jeżeli coś Ci początkowo nie wychodzi, nie stresuj się tylko podejdź do tego na spokojnie. To ma być rozrywka i miłe spędzenie czasu!

strzelnica, człowiek strzela, prezent, koncentracja

 

Przeciwwskazania

Niestety, strzelnica nie jest rozrywką dla każdego. Z racji specyficznego uchwytu, a także wymaganej stabilności, osoby z chorobami dłoni nie mogą korzystać z broni. Próbując strzelać mimo choroby Parkinsona, zapalenia stawów czy uszkodzenia ścięgien dłoni stwarzasz niebezpieczeństwo dla siebie i innych.

Teraz wiesz już (prawie) wszystko! Nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko odpowiednio się przygotować i cieszyć z nowego przeżycia. Powodzenia!

POLECANE OFERTY:

Wstecz