Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Co kupić koledze na 18?

2017-09-04

Co kupić koledze na 18?

Co kupić koledze na 18? Wkroczenie w dorosłość to moment, który zapamiętamy na zawsze. Żadna inna liczba w naszym dowodzie nie robi już później takiego wrażenia. Warto więc uczcić "osiemnastkę" wyjątkowym prezentem. Mamy kilka typów, które spodobają się młodemu człowiekowi. Sprawdź tu jak wyglądają oferty typu escape room, offroad, bungee, jazda rajdówką czy strzelnica.

Z daleka od szosy

Dorosłość to często pierwsze zmierzenie się z samochodem. Zafunduj koledze atrakcje, jakich nie zapewni mu zwykła osobówka. Dobry trop to offroad, czyli jazda na terenie nieutwardzonym. Mało wygodna terenówka to prawdziwe wyzwanie dla każdego kierowcy. Bywają oferty, w których uczestnik zasiada na miejscu pasażera, więc nie wymagają posiadania prawa jazdy kategorii B. Są też takie, które dają możliwość samodzielnego kierowania. Jazda odbywa się na terenie wyłączonym z normalnego ruchu.

Rajdowa przygoda

Motoryzacyjny dreszczyk zapewni także jazda samochodem rajdowym. Zwykle taki pojazd jest prowadzony przez doświadczonego zawodowca. Twój kolega podczas treningu ma okazję nauczyć się szybkiego pokonywania zakrętów, operowania kierownicą, hamulcem i gazem podczas sportowej. To także świetna lekcja panowania nad pojazdem w trakcie nadsterowności i podsterowności.

Jak rewolwerowiec

Strzelnica to miejsce, które tylko z pozoru wydaje się niebezpieczne. Pobyt na niej jest jednak na tyle przewidywalny, że możliwość korzystania z tej rozrywki jest dostępna nawet dla osób nieletnich (za zgodą rodziców lub opiekunów). Jeśli wybierzesz taki prezent, zawodowy instruktor opowie Twojemu koledze o broni oraz pokaże mu, w jaki sposób się nią posługiwać. Pod jego okiem można również oddać strzały do tarczy.

Głową w dół

Dla żądnego bardziej mocnych wrażeń można pomyśleć o prezencie w postaci skoku na bungee. Skoki odbywają się z wysokości kilkudziesięciu metrów w różnych atrakcyjnych lokalizacjach. Zabezpieczenie stanowi elastyczna linia, którą dodatkowo wzmocniono bardzo wytrzymałą taśmę alpinistyczną. Instruktor mocuje linę do kostek uczestnika za pomocą specjalnej uprzęży, ale zwykle mocuje się również uprzęż asekuracyjną na biodra.

Escape Room

Pod tą nazwą kryje się tematycznie przygotowany pokój zagadek. Przez określony czas należy się z niego wydostać, realizując po kolei wszystkie zadania, jakie zaplanowano. Organizatorzy prześcigają się w tworzeniu atrakcyjnych motywów przewodnich, jak bomba w pokoju, ciemnia fotografa, żeglarska przygoda, zamek Drakuli, złoto nazistów, czy Indiana Jones. W pokoju może się znajdować więcej osób, na przykład grupa przyjaciół. Wspólnie obmyślacie taktykę, analizujecie kolejne wskazówki i doskonale się bawicie.

 

Prezent dla kolegi, który kończy 18 lat może być również składkowy. Lepiej, aby kilka osób dołożyło się do czegoś, co będzie wspominane z sentymentem przez lata, niż postawienie na indywidualne drobiazgi, dostosowane do kieszonkowego nastolatków.

POLECANE PREZENTY:

Wstecz