Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Atrakcje nie tylko turystyczne w okolicy Trójmiasta

2018-06-20

Atrakcje nie tylko turystyczne w okolicy Trójmiasta

Trójmiasto to położony w północnej Polsce ośrodek metropolitalny łączący w jedno trzy miasta, Gdańsk, Gdynię oraz Sopot. W Trójmieście znajduje się nie tylko siedziba władz miejskich i wojewódzkich regionu Pomorza, ale także niezliczona ilość atrakcji przyciągająca w każde wakacje, ferie i święta tysiące turystów, co absolutnie nikogo nie dziwi. Trójmiasto, bowiem to największa nadmorska aglomeracja, która oferuje nie tylko wypoczynek na plaży i dostęp do sportów i atrakcji wodnych, ale jest też miastem, które dostarcza ilości rozrywki różnego rodzaju podobne stolicy, czy dużych miast takich jak Kraków, Wrocław czy Poznań. Ponadto wszystkie miasta i okoliczne wioski wchodzące w skład Trójmiasta mogą pochwalić się doskonałymi połączeniami autobusowymi i kolejowymi, co nawet w przypadku braku własnego auta nie dyskwalifikuje możliwości bezproblemowego zwiedzenia każdego z miast.

 

Ponadto Trójmiasto może pochwalić się własnymi portami, zarówno morskimi jak i lotniczym, zatem podróż do Trójmiasta może okazać się szybsza, prostsza i tańsza, ponieważ w grę wchodzi również podróż samolotem. Trójmiasto znane jest także z organizacji różnego rodzaju festiwali kulturalnych i muzycznych, a także koncertów, z których najbardziej znane są Open’er Festival i Festiwal Filmów Fabularnych. Obydwa te wydarzenia znane są od wielu lat w całej Polsce a także poza jej obszarami.

żuraw w gdańsku, motława, statek

Każde z miast wchodzące w skład Trójmiasta posiada swoją własną historię i szereg indywidualnych atrakcji, takich jak zabytki, miejsca i szlaki historyczne, atrakcje turystyczne a także kulturalne.

W Gdańsku można zobaczyć Ulicę Mariacką i Długi Targ, przepiękny rynek z zabytkowymi kamienicami i znanym na całym świecie posągiem Neptuna, Długie Pobrzeże, Stocznię Gdańską, będącą miejscem o niebywałej wartości historycznej dla współczesnej Polski, a także oddziały muzeum narodowego w Gdańsku zlokalizowane w zabytkowym żurawiu oraz Twierdzy Świnoujście.

Sopot znany jest przede wszystkim ze swojego wyjątkowego, długiego molo, krzywego domku, którego zdjęcia można znaleźć na całym świecie a także z Opery Leśnej, w której to od lat odbywają ciekawe koncerty i kabarety znane na całą Polsce.

romantyczna kolacja w gdańsku z widokiem na panoramę miasta

Gdynia z kolei jest miejscem, w którym znaleźć można przede wszystkim duży port lotniczy umożliwiający przybycie do Trójmiasta drogą powietrzna, a ponadto szereg muzeów związanych z morzem i żeglarstwem, a także duże Akwarium Narodowe. To właśnie też w Gdyni odbywają się największe i najbardziej znane festiwale, o których wspominaliśmy wcześniej: Open’er Festival oraz Festiwal Filmów Fabularnych.

Wszystkie te miejsca sprawiają, że Trójmiasto jest wielce atrakcyjną lokacją dla wielu turystów nie tylko na wakacje, ale i o każdej innej porze roku. Dzięki setkom wspaniałych atrakcji, Trójmiasto stało się dużym ośrodkiem turystycznym, co z kolei zdeterminowało powstanie setek najróżniejszych ośrodków wypoczynkowych, campingów, pensjonatów, hoteli i ośrodków SPA

Trójmiasto jest też ciekawą bazą wypadową na resztę wybrzeża, do rejsów po Bałtyku a także wypadów na drugą stronę morza, do Szwecji czy Danii. W Trójmiejskim porcie znaleźć można, bowiem wiele statków i promów pasażerskich przewożących ludzi w różne miejsca. Ponadto Trójmiasto jest też ciekawym miejscem do zwiedzania, nie tylko turystycznych ciekawostek. Polskie wybrzeże cieszy się ciekawą architekturą zarówno budynków jak i terenu a także licznymi szlakami przyrodniczymi, co sprawia, że również osoby uwielbiające bliskość natury znajdą w Trójmieście i okolicach spokój i relaks.

 skok na bungee w trójmieście

Wykupienie vouchera do trójmiejskiego SPA, na rejs promem lub statkiem po Bałtyku lub też zabukowanie hotelu w Gdyni lub Gdańsku może okazać się doskonałym pomysłem na prezent dla każdego. Zarówno dla przyjaciela, drugiej połówki jak i rodziców, na rozmaite okazje. Weekend w Trójmieście może okazać się także doskonałym pomysłem na prezent na rocznicę lub ślub, a nawet osiemnastkę. A wszystko to dzięki wyjątkowości tego nadmorskiego regionu.

POLECANE OFERTY:

Wstecz